فلسفه بازی :
​​​​​​
اجزا و قائده این بازی بر اساس جریان زندگی؛ خانه؛ بنیان خانواده؛ حمایت و همکاری؛ حریم ها؛ باید و نبایدها شکل گرفته است.
دایره ای شکل بودن زمین بازی به معنای جهان هستی و دایره های امن کوچک داخل زمین به مفهوم خانه که محلی امن برای افراد خانواده است طراحی شده. بازیکنان به منزله ی افراد خانواده هستند که باید ضمن تلاش برای بدست آوردن برتری نسبت به تیم رقیب از اموال خود نیز محافظت کنند. جهت بازی در سوی حرکت جهت عقربه های ساعت میباشد و هیچ بازیکنی در جریان بازی حق برگشت در خلاف آن را ندارد؛ به این معنی که زندگی رو به جلو در حرکت است و برگشت به عقب وجود ندارد. بازیکنان اجازه دارند در زمان از دست دادن کلاهشان برای باز پس گیری آن تلاش کنند و اگر مقدور نشد در فرصتی که دوباره به ایشان داده میشود برای بدست آوردن موفقیت جدید تکاپو کنند. در زمین بازی مناطقی با رنگ قرمز مشخص شده که انجام یکسری کارها در آن محوطه ممنوع است این به معنای اجرای یکسری از ممنوعیت های رفتاری  و نبایدها در جامعه زندگی ماست. در نهایت دیوار وسط زمین که مفهوم حریم بین خانواده و افراد یک جامعه را دارد. در واقع ما ورود به زمین این بازی  وارد زندگی ای پر شور و نشاط و هدفمند میشویم که نتیجه آن سلامتی و شادی است.

بازی خرخیزک
اولین بازی محیطی دایره گنج
​​​​​​​بازی سازان گرد نشین

اهداف بازی خرخیزک

اهداف :
- تقویت روحیه همکاری گروهی
- طراحی و اجرای استراتژی
- انجام فعالیت های جسمی

قاعده بازی :
برداشتن کلاه از سر بازیکن تیم رقیب.

حالاااااااااااا
یک زمین دایره ای شکل داریم با قطر ۱۰ متر که زمین اصلیه بازیمونه. وسط زمین یک دیوار ۶ متری کشیدیم که اونورش ناپیداست. شش تا دایره کوچک هم وسط زمین داریم محل قرار گرفتن و مکان امن بازیکن هاست. از این شش دایره ۲ دایره بنفش رنگ داریم که مخصوص بازیکن های تیم مدافع هستند.​​​​​​​

خب حالا نحوه بازی

دو تا تیم داریم که هرتیم شش تا بازیکن داره. هر بازیکن هم سرش یه کلا داره که ما سرش گذاشتیم. هر تیم دارای ۶ رنگ کلاهه (سفید مشکی آبی قرمز سبز - زرد). 5 تا هم داور داریم که قراره حواسشون باشه کسی انگشت تو چشم کسی نکنه!!!
هر تیم یک نفر رو بعنوان سرگروه معرفی میکنه که با سنگ کاغذ قیچی معلوم بکنه کدوم تیم اول مهاجم باشه یا مدافع.
هر یک از تیم ها در زمان مشخص که با پخش موسیقی و قطع شدن آن نشانه گذاری میشه مهاجم و یا مدافع خواهد بود. یعنی یوقت گرگی و یوقت بَرِّه؛ بپا کلاه تو برنداره آقا گرگه!

بازیکنان مهاجم توی زمانی که آهنگ پخش میشه در جهت عقربه های ساعت به بازکنان مدافع حمله میکنند و تا میخورند کتک شان میزنند؛ چیز نه !!!! ببخشید اشتباه شد مهاجمان دنبال مدافعان میکنند و باید کلاه بازیکن همرنگ کلاه خودشان را از سر مدافع بردارند (یعنی کلاه سفید فقط میتونه کلاه سفید بازیکن مدافع رو برداره) از زمانی هم که کلاه رو برمیداره با سوت داور تا زمانی که موسیقی تموم نشده باید یجوری کلاه رو برسونن به منطقه قرمز (حالا دست رشته برو بریم) اگر بتونند که هیچ ولی اگه زمان تموم بشه یا تیم مدافع کلاه رو پس بگیره همه به جای خودشون برمیگردند و بازی با عوض شدن تیم مهاجم و مدافع ادامه پیدا میکنه. تازشم هروقت کلاهبرداری شد و داور سوت زد تا تموم شدن آهنگ؛ قانون حرکت در جهت عقربه های ساعت کنسله.

ای وااااای اگه بازیکن مهاجم موفق به برداشتن کلاه از سر رقیب بشه و نتونه کلاهش رو پس بگیره اونی که سرش بی کلاه میمونه باید از بازی بره بیرون.
ولی آمااااااااا هرکی تونست کلاه رقیبش روبرداره دیگه آزاده؛ این یعنی چی؟ یعنی؛ این شخص میتونه از هر کسی که دلش خواست کلاهبرداری کنه و رنگ کلاه مدافع دیگه براش آزاده!!!!!
الووووووو بَرِّه جون بیکار نشین سعی کن سد راه تیم گرگها بشی و نذاری کلاه هم تیمی تو بردارن.
اگه یکی از بازیکن ها چه بخاطر برداشتن کلاهش و چه بخاطر خطای شخصی اخراج بشه ضمن اینکه باعث شادی تیم حریف شده؛ زمان بازی هم متوقف میشه و شروع بازی با عوض شدن جای تیم مهاجم و مدافع خواهد بود.
آهان راستی حواست به آهنگ و زمان بازی باشه چون اونموقع که آهنگ قطع میشه باید توی دایره کوچیک ها باشی؛ گرگ و بَرِّه و شهرام بهرام هم نداریم. فقط دایره مکان امن ماست؛ هرکی موند بیرون دایره کلاش پس معرکه ست و میره بیرون . پس فقط تا موسیقی پخش میشه میتونی حرکت کنی؛ موسیقی که قطع شد باید هرجا هستی بمونی و تکون نخوری؛ تکون خوردی کارت زرد میگیری.
خب حالا دایره های بنفش رنگ؛ اینا برای تیم مدافع هستند که حتی توی زمان پخش آهنگ هم میشه ازشون استفاده کرد و مکان امنه. یعنی بَرِّه بپره تو دایره بنفش گرگ بلا نمیتونه کلاهش رو برداره. ولی برای استفاده از دایره بنفش حتما نفر مدافع باید از زمان شروع آهنگ یک دور؛ دور دیوار چرخیده باشه. درضمن توی دایره بنفش فقط یه نفر میتونه وایسه ولی تو دایره زردا محدودیت تعداد نداریم.
روی هر سمت دیوار یک زنگ استپ داریم که هر تیم در طول کل بازی میتونه یکبار ازش استفاده کنه. وقتی صدای زنگ به صدا در اومد همه باید وایسن و بعد از چند ثانیه دوباره موسیقی پخش میشه و اینبار جای تیم های مهاجم و مدافع عوض میشه. این تنها حالتی هستش که موقع وایسادن نیازی به دایره های کوچیک نیست و هر کی که توی دایره اصلی هست براش مکان امن حساب میشه.

یه جایی تو دایره مون هست که قرمزش کردیم؛ هیچکس بیشتر از ۳ ثانیه  نمیتونه اونجا وایسه. این روال انقدر ادامه پیدا میکنه تا تمام بازیکنان یک تیم حذف بشن و تیمی که هنوز بازیکن داره برنده بازی میشه!!!!
چی شد؟؟؟ خیلی باحاله!!!!
خودم میدونم ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

قوانین بازی

 زدن زنگ دوبار توسط یک تیم؛ بیرون رفتن از دایره اصلی یا حرکت    در جهت خلاف عقبره های ساعت رو نداریم. اگه رفتی از همون ور    برو بیرون. پس یا وایسا یا توی جهت عقربه های ساعت داخل   دایره بدو.
اوه اوه حواست باشه خودت دست به کلاهت نزنی که میسوزی    (درصورت لمس کلاه توسط خود شخص؛ بازیکن از بازی اخراج   میشود).
وایسادن بیشتر از ۳ ثانیه در منطقه قرمز؛ هول دادن ؛ پشت پا  زدن ؛ کشیدن لباس ؛ مشت ؛ لگد ؛ سیلی ؛ کاسپین بازی و البته  که فحش دادن خطا محسوب شده و کارت زرد دارد درصورت تکرار  بازیکن اخراج میشود (ولی تودلت؛ تا دلت میخواد فحش ندیااااا زشته سعی کن مودب باشی و فقط دندون هاتو رو لب پایینت  فشار بده). ملاحظه و مدارا هم نداریم؛ حله؟!؟!؟!

خانه اوقات فراغت و نشاط اجتماعی
معاونت بازی و سرگرمی

همکاران گرگراک

مینل میز بزرگترین تولید کننده مبلمان خانه و آشپزخانه

باشگاه فوتبال پیشکسوتان شهباز
تهران

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش